درباره مسائل کفپوش pvc – یازده

نصب لمینیت
397

درباره مسائل کفپوش pvc – یازده

درباره توجه و دقت های فردی در مسائل انتخاب, اجرا و نگهداری

ما در این سلسله یادداشتهای ” بهفرم کفپوش ” به مباحث گوناگونی می پردازیم که به انواع کفپوش pvc مربوط است. این مجموعه مطالب برگرفته از یادداشتهای متعدد پراکنده ایست که در همین پیوند, قبلا در سایت ” بهفرم کفپوش ” منتشر شده است.

در بخشهای گذشته به مسائل کلی آماده سازی بستر کار, زیرسازی, نصب, نظافت و نگهداری, تعمیرات جزئی کفپوش منازل اشاره شد. ضمنا به مسئولیت نهادهای عمومی ( نظیر اتحادیه صنوف و موسسه استاندارد ) نیز پرداختیم که کفپوش های ساختمانی هم در حوزه کار و وظایفشان می باشد. در این قسمت در این باره گفتگو خواهیم کرد که یک خریدار کفپوش pvc نیاز به چه آگاهی و دقتهائی در این زمینه ها دارد.


فروشنده ای موفق است که اطلاعات کافی در اختیار خریدار گذاشته و او را تا پایان راه و هنگام مصرف همراهی کند!

از جمله مواردی که اغلب مطرح میشود, مشکلاتی است که بجهت عدم دقت در انتخاب کالا, طراح یا مجری مناسب نصب کفپوش, گریبانگیر مصرف کننده میگردد. هرچند این مسائل در حوزه وظایف و مسئولیتهای فروشنده, اتحادیه صنف تزئینات داخلی ساختمان, وزارت های صنایع و بازرگانی, موسسه استاندارد و . . . محاکم دادگستری است, اما تجربه نشان میدهد که علاج واقعه را پیشتر باید کرد !

همین چند روز پیش بیننده محترمی تماس گرفت و از مشکل کفپوش pvc منزلشان گفت که هنوز دو ماه از نصب آن نمیگذرد. ظاهرا تعجیل در انتخاب زمان ( نزدیکی تعطیلات نوروز ) و نصاب کم تجربه کفپوش pvc باعث مشکلاتی گردیده که هم ایشان و نصاب محترم را گرفتار کرده است.


بهترین زمان برای رفع اغلب مشکلاتات, قبل از اجراست !

خوشبختانه امروزه امکانات متعددی برای مطالعه و تحقیق درباره مسائل, کارها و اشخاص وجود دارد. سایت ” بهفرم کفپوش ” نیز می کوشد با ارائه اطلاعات جامع درباره کلیه مسائل مرتبط با دکوراسیون داخلی ساختمان, بسهم خود نقش مثبتی در ارتقاء سطح دانش عمومی درباره کفپوش های ساختمانی ایفا نماید.

مقصود این نیست که اشخاص مبتدی یا کم تجربه حق کار و درآمد ندارند. اما هر کسی را بهر کاری ساخته اند و در چنین گرانی و محدودیت کالا, خریدار کفپوش نیز باید بیشتر مراقبت کند و هر کار را به کاردان بسپارد. مسلما خطای اصلی مربوط به تولیدی, واردکننده, فروشنده و نصاب کفپوش است که بدون توضیح کافی تنها در پی آنست که کالا یا خدمات خود را بفروشد. اما نه تنها انسانها اعضای یک پیکرند, بلکه گرفتاری ها نیز همه را درگیر میکند !

دانش آموزی که در امتحانات موفق نمیشود, آسیب دیده اصلی یک سال وقت, زحمت و سرمایه است. اما چه بهتر که پدر و مادر, مدیر و آموزگار, دوست و همکلاسی, بموقع متوجه مشکل شده و جلوی ضرر را هرچه زودتر بگیرند !

می گویند که هرچقدر بدهی, همانقدر آش خواهند داد!  اما درون این سخن, قدری نیز بی مسئولیتی نهفته است. هر کالا ( از جمله انواع کفپوش ساختمانی ) و خدمات بهائی دارد و نمیتوان با پول مس, طلا خرید!  سخن بر سر آنست که کسی خود را مغبون حس نکند. وقتی با مطالعه و دقت لازم خرید یا کاری انجام شود, هم مشتری, فروشنده و مجری نسبت به حاصل کار رضایت خواهند داشت.


هر رضایت و دلخوشی وقتی پایدار است که متکی بر بُرد- بُردِ همه طرفها باشد !

از اصطلاحات رایج در موقع خرید, آرزوی استفاده با دلِ خوش است. وقتی همه طرفهای یک معامله ( بعنوان مثال کفپوش ساختمانی ) نسبت به آن آگاهی و شناخت کافی داشته باشند, هیچکس احساس نخواهد کرد که در این میانه زیان کرده است. با زیاده خواهی و نفع طلبی شخصی البته نمیتوان بجائی رسید, اما باختن واحساس زیان هم حال آدم را بد میکند !

یکی از ویژگیهای هر کار فنی ( از جمله زیرسازی و نصب کفپوش ), پیچ و خمهای آنست که برای انجام نیاز به دانش و تجربه بسیار دارد. از خصوصیات اشخاص کم تجربه نیز آنست که معمولا کارها را دست کم گرفته و بهمین جهت ممکن است خود و دیگران را گرفتار کنند. بهمین جهت لازم است هر کارآموز که در آموزشگاه یا نزد استادکاری به کسب مهارت فنی مشغول است, مدتی را نیز صرف شاگردی و دستیاری بنماید.

اما در شرایط حاضر بهتر است هر مشتری احتیاط کرده و به صرف ادعا, هر کاری را بدست هر کس نسپارد. گاهی میتوان کاری جزئی ( چه نصب یا تعمیر ) را به یک مجری کم تجربه تر محول کرد. اما سپردن کاری بزرگ یا پیچیده ( آنهم بدون کمترین نظارت ) به چنین مجری, دور از حزم و احتیاط است.


بریدن این روبان شاید کار آسانی باشد, اما پیش نیازش چه بسیار دشواری و پیچ و خمهاست !

در پایان ضمن آرزوی رفع هرچه زودتر مشکل ” کرونا ” از دامن مردم و اقتصاد کشور, امیدواریم تا برچیده شدن این معضل جهانی همگی نسبت به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اهتمام تمام داشته باشیم. آرزو می کنیم که این مجموعه یادداشتهای ” بهفرم کفپوش ” و لینک های مرتبط, برای عموم علاقمندان و دست اندرکاران کفپوش های ساختمانی مفید بوده باشد.

ویدئو پیوست نمونه ابتکار عمل یک استادکار با تجربه تاسیسات را نمایش میدهد که چگونه با استفاده از کمترین امکانات و با هزینه ناچیز, لوله پلیکائی که از وسط آسیب دیده به راحتی ترمیم میکند :

https://www.instagram.com/p/CNVf1CsA0lI/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.