بازهم درباره کفپوشهای مناسب فضای باز

کفپوش های pvc جدید
280

بازهم درباره کفپوشهای مناسب فضای باز

ما در ” بهفرم کفپوش ” پیشتر نیز درباره کفپوش مناسب فضاهای باز چندین مطلب منتشر کرده ایم. اما بجهت تماس و پرسشهای متعدد بینندگان محترم سایت ” بهفرم کفپوش ” تصمیم گرفتیم بازهم به این مورد بپردازیم.


بجهت تردد بالا, لازم است جنس و رویه کفپوش فضاهای باز از مقاومت بالائی برخوردار باشند.

گفتیم که کفپوش فضاهای باز, بجهت تاثیرات مستقیم جوی باید از ویژگی ها و مقاومت فیزیکی و شیمیائی خاص برخوردار باشند. اختلاف شدید دما و رطوبت در ساعات مختلف شبانه روز و فصول گوناگون سال, تابش نور خورشید و . . . آسیب های ناشی از حوادث غیرمترقبه, از جمله این تاثیرات محیطی می باشند.

فضاهای باز منازل شامل مشاعات و نیز بخشهای خصوصی آپارتمانها میشوند. درانتخاب کفپوش هر یک از این فضاها, نیاز به مشورت و همراهی جمعی یا خانواده وجود دارد. قیمت و سلیقه از عوامل مهمی است که معمولا همه درباره اشان نظر و حساسیت دارند.


با استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی, هم آگاهی و تعداد انتخابهایمان بمراتب افزایش می یابد !

قبلا نیز در یادداشتی در ” بهفرم کفپوش ” خاطرنشان نمودیم که مدتهاست شرایط زندگی شهری, بین مردم و طبیعت پیرامونشان فاصله انداخته است. امروزه خانه جائی است که مردم بخش بزرگی از اوقات فراغتشان را بناچار در آن میگذرانند. این موضوع باعث میشود در انتخاب کفپوش فضاهای باز, بجز موارد رفاهی, به مسائل زیبائی شناسی نیز اهمیت خاص داده شود.

خوشبختانه پیشرفتهای سریع و گسترده در رشته های مختلف, دست همه را با هر سلیقه در انتخاب کاملا باز گذاشته است. تحولات و ترقی در تولید و اجرای رنگهای مخصوص نما, فناوری های جدید در رشته چوب و . . . پتروشیمی, از جمله این پیشرفتها بشمار می روند.


از جمله کفپوش های بسیار زیبا و البته مقاوم جهت فضاهای باز, انواع چوبهای با فناوری جدید موسوم به ترمو (  Thermo wood ) می باشد.

وجود اینترنت و شبکه های اجتماعی نیز فرصتهای بینظیری, از جمله برای خریداران کالاهای ساختمانی ( از جمله کفپوش فضاهای باز ) بوجود آورده تا با اطلاعات و آگاهی بیشتر, دست به انتخاب بزنند. با وجود این ارتباطات, تعداد انتخابها نیز بمراتب بیش از همیشه است !

انواع سنگ های طبیعی و مصنوعی, چوبهای Polywood  و . . . ترمو (  Thermo wood  ) , موزائیک, پوشش های اپوکسی ( epoxy coatings ) و . . . کفپوش های pvc رول مناسب فضاهای باز, از جمله کفپوش هائی است که در مقابل تاثیرات محیطی و جوی مقاومت لازم را داشته و بجهت عمر مفید, مقرون به صرفه نیز می باشند.


با تنوع رنگ و طرح کفپوش های جدید pvc , محل کار و زندگی امان را دلبازتر کنیم !

در زیرسازی کفپوش فضاهای باز, ملاحظات و دقتهای ویژه لازم است. در اینمورد یادداشتهای متعددی در سایت ” بهفرم کفپوش ” وجود دارد که نیازی به تکرارشان نیست.

این یادداشت ” بهفرم کفپوش ” قدری طولانی شد و سخن درباره نصب, استفاده و نگهداری از هر یک از کفپوش های فضای باز را به فرصتی دیگر و جداگانه وا میگذاریم.

در این روزهای هجوم مجدد ” کرونا ” , بیشتر مراقب خود و عزیزانتان باشید !

ویدئو پیوست بخشی از قسمت پایانی اپوکسی ساده کف یک سالن را بنمایش میگذارد :

https://www.instagram.com/p/CTJZ7F0jQrQ/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.