سخنی درباره کفپوشهائی که به آسانی قابل جمع آوری نیستند !

آرامش در زندگی
377

سخنی درباره کفپوشهائی که به آسانی قابل جمع آوری نیستند !

بیننده محترمی از طریق بخش ” دیدگاهها ” موردی را درباره جمع آوری کفپوش های pvc منزلشان مطرح نموده اند. از آنجا که موضوع میتواند برای سایر دوستان نیز جالب باشد, متن پرسش و پاسخ را بشکل عمومی نیز در سایت ” بهفرم کفپوش ” باشتراک میگذاریم.

پرسش :

سلام وقتتون بخیر…متاسفانه لوله های قسمتی از خونه به طبقه پایین آب داده و مجبوریم درستش کنیم..کفپوش های ما برند درک هست و فکر میکنم با چسب صنعتی چسبیده شده .. آیا امکانش هست که کفپوش های اون قسمت رو سالم جدا کنیم و بعد از درست کردن لوله ها دوباره بچسبونیم؟ بهترین راه حل شما برای مشکل ما چیه؟

پاسخ :

با سلام و تشکر از حسن اعتماد جنابعالی,

یک ) گرچه در توضیح شما موضوع روشن نیست, اما بنظر میرسد این مشکل در اطاق پذیرائی یا هال بروز کرده و مربوط به لوله کشی رادیاتورها باشد. در هر حال پیشنهاد نخست ما آنست که قبل از هر اقدام ( از جمله برای جمع آوری کفپوش pvc )  با استفاده از مسیر لوله کشی منزل, محل احتمالی نشت آب را دقیقا مشخص نمائید. خوشبختانه امروزه تجهیزات مناسبی برای این منظور وجود دارد که میتوان بدون هرگونه تخریب, کاملا محل نشت آب را پیدا کرد.

نمونه تجهیزات تشخیص دقیق محل نشتی آب

دو ) این مورد نیز در توضیح جنابعالی مشخص نیست, اما بنظر میرسد کفپوش ها را بتازگی نصب کرده اید و براحتی قابل جمع آوری نیستند. در سایت ما مطالب متعدد و مشروحی درباره نحوه جمع آوری کفپوش های مستعمل وجود دارد که عمدتا مناسب آن دسته از کفپوش هاست که مدتها از نصبشان میگذرد.

در غیر اینصورت سعی کنید تنها مسیرهائی را جمع آوری نمائید که باحتمال زیاد نشتی از آنجاست. برای این کار میتوانید در امتداد درز تایلهای کفپوش pvc , از سنگ فرز استفاده نمائید. اگر کفپوش بصورت رول باشد, لازم است خط برش را قبلا با شمشه مناسب و صاف خطکشی نمائید.

در انجام اینکار باید بسیار دقت نمود تا برش ها کاملا صاف و بدون کمترین لب پریدگی باشد. با برش عمقی کفپوش, آسانتر میتوان کفپوش و زیرکار ( موزائیک, سرامیک یا . . . سیمانکاری ) را باهم از جا بیرون آورد. این قسمتها را در جای مسطح و کاملا صاف بگذارید تا بعد از اصلاح لوله کشی و رفع مشکل, مجددا با ملات مناسب نصب گردد.

یکی از انواع بتانه آماده موجود در بازار, انواع ” بتانه سنگی ” است !

ضخامت بند ناشی از برش با سنگ فرز معمولا نباید بیش از 3 میلیمتر باشد. مرحله آخر کار, بندکشی این قسمت است. برای اینکار میتوان از ” همرنگی ” و بتانه های آماده خاص استفاده کرد. اگر به هر دلیل عرض ” بند ” بیشتر شد, استفاده از نوارهای باریک PVC را پیشنهاد میکنیم که گاه میتواند دارای تضاد رنگی با کفپوش اصلی باشد.

سه ) انجام این کار مستلزم دقت بسیار است و لذا پیشنهاد میکنیم صبور باشید و در انجام کارها از عجله خودداری کنید. توصیه دیگر ما استفاده از استادکاران مجرب تاسیسات, بنا و نصاب کفپوش, بدین منظور است. این مجموعه باید باهم مشورت داشته و کاملا هماهنگ عمل نمایند.

بهم خوردن چنین آرامش بواسطه تعمیرات و بنائی البته ناگوار است !

ضمن آرزوی سلامتی برای کلیه هم میهنان, امیدواریم مشکل بنائی شما نیز در کمترین زمان و با حداقل هزینه مرتفع گردد.

یکی از مسائل رایج هنگام استفاده از انواع کفپوش, رفع خط و خش های روی آنست. مجموعه تصاویر و ویدئوهای پیوست نشان میدهد که چگونه میتوان خط و خش های روی پارکت چوبی را برطرف نمود :

https://www.instagram.com/p/CZEavTaK_l6/

2 نظرات
 1. اسدی می گوید

  سلام من می‌خواهم کفپوش pvc رو جمع آوری کنم مکان اداری هست و متراژ ۳۰۰ متر و روی موزائیک اجرا شده است بهترین روش برداشتن چیه ؟؟ با حرارت فر ایزوگام باید جدا بشه یا کارتک ؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   با سلام متقابل و تشکر از حسن اعتماد شما به این سایت فنی- تخصصی کفپوش,
   ما درباره جمع آوری انواع کفپوش PVC در سایت مطالب متعددی در سایت منتشر نموده ایم که باندازه کافی در این زمینه اطلاعات در اختیار شما میگذارد. این یادداشتها را از طریق بخش ” جستجو ” در سایت میتوانید بیابید و مطالعه فرمائید.
   در این یادداشتها بویژه به این نکته اشاره شده که مهمترین کار در هر زمینه, رعایت اصول ایمنی است و استفاده از مشعل گاز در محیط های بسته میتواند بسیار خطرناک باشد.
   در این یادداشتها اشاره شده که چگونه و در چه مواردی میتوان کفپوشهای PVC مستعمل را بدون کمترین آسیب برچید تا در صورت لزوم مجددا و در مکانی دیگر مورد استفاده قرار گیرد.
   برای برچیدن کفپوش های مستعمل روشهای گوناگونی وجود دارد که مربوط به نوع چسب مصرفی استفاده شده ( خمیری یا صنعتی ) و نیز عمر کفپوش و زمان نصب آن می باشد. در اینموارد نیز در آن یادداشتها باندازه کافی اطلاعات هست.
   نکته دیگری که اینجا میتوان اضافه کرد آنست که در جمع آوری کفپوش های مستعمل بویژه باید کوشید که زیرسازی بهیچوجه صدمه نبیند.
   پیشنهاد میکنیم قبل از هر اقدام عملی, خواه خرید یا برچیدن کفپوش های مستعمل, نخست این یادداشتها را مطالعه نمائید و سپس با اطلاعات کافی دست بکار شوید. تجربه نشان میدهد که اگر کارها را قدری دیرتر, اما با دانش بیشتر شروع بیش شروع کنیم, حتی از نظر زمان نیز در نهایت پیش خواهیم افتاد !
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.