برخی نکات کلی درباره مسائل سایت بهفرم کفپوش – 3

ژورنال مبلمان
358

برخی نکات کلی درباره مسائل سایت بهفرم کفپوش – 3

درباره حد طرح مباحث متفاوت از مسائل فنی و تخصصی

در ضمن پرسشهای بینندگان محترم سایت ” بهفرم کفپوش ” به مواردی بر می خوریم که قدری جنبه کلی تر دارند. سایت ما اگرچه مختص مباحث مختلف انواع کفپوش های ساختمانی است, اما ضمنا و تا حد امکان میکوشیم تا با نگاهی نو و متفاوت به مسائل نظری نیز بپردازیم که با مبانی این شاخه از دکوراسیون داخلی ساختمان ارتباط دارد.


هر رسانه نیز مثل هر فروشگاه دارای ویترینی است که علاوه بر جلب مخاطب, نشانه ای از نگاه مدیریت آنست !

در قسمت های قبل این مجموعه یادداشتهای سایت ” بهفرم کفپوش ” درباره ” جایگاه و نقش تصاویر در انتقال مفاهیم فنی و تخصصی ” و ” درباره حد اختصار و حرمت نقل مطالب دیگران ” گفتگو کردیم. در این نوبت می خواهیم به این موضوع بپردازیم که در یک سایت فنی و تخصصی ( نظیر ” بهفرم کفپوش ” ) چقدر میتوان به مباحثی اختصاص داد که گرچه کمابیش با مباحث اصلی سایت فاصله دارد, اما بسیار مورد علاقه جامعه بینندگان آنست ؟

نگاه و گشتی مختصر در مجلات تخصصی و صفحات مرتبط با دکوراسیون در فضای مجازی, نشان میدهد که در این مورد نیز سلیقه ها بسیار متفاوت است. مسلما هیچ کسب و کار و رسانه ( از جمله در زمینه کفپوش های ساختمانی ) نمیتواند بدون ملاحظه علائق و خواستهای جامعه هدف خود, به کارش ادامه داده یا آنرا پیش ببرد.


هر رسانه و کسب و کار تنها بشرطی پایدار و رشد میکند که مراقب جامعه هدف خود باشد !

هر ارتباط انسانی ( از جمله در فضای رسانه یا . . . فروش ) نمیتواند تنها محدود به موضوعی خاص باشد. بهمین جهت علاقمندان به مباحث گوناگون کفپوش های ساختمانی نیز حتما دارای بیشمار علائق دیگر هم هستند که به نحوی بر نگاهشان به این موضوع نیز تاثیر میگذارد. معمولا کسانی در روابط عمومی موفق ترند که قادرند پیوندهائی متعدد و چندوجهی با علائق طرف ارتباط خود برقرار نمایند.

هر چند فضای رسانه های خارجی قدری بازتر است, اما هر رسانه جدی ( از جمله ” بهفرم کفپوش ” ) قطعا خط مشی مشخصی دارد که البته شامل حد نشر مطالبی نیز میگردد که ممکن است با هدف اصلی آن قدری فاصله داشته باشد. کار رسانه از این نظر شبیه کار ” فروش ” است و مشکل بتوان دو فروشنده را یافت که نوع ارتباطشان با مشتری نظیر هم باشد.


حصول هر توافق, معمولا نیاز به زمینه چینی هائی دارد که گاه بنظر چندان هم با موضوع مرتبط نیست !

مسلما هرچه دایره موضوعات گسترده باشد, جامعه مخاطبین آن رسانه نیز افزایش می یابد. استفاده از جلوه های بصری و . . . سلبریتی ها نیز در جلب هرچه بیشتر مخاطبان, نقشی غیرقابل انکار دارند. اما نکته مهم برای ما, وقت علاقمندان به مباحث کفپوش های ساختمانی است که عمدتا بمنظور پاسخ به سوال خاصی به این سایت مراجعه میکنند.

تلاش ما آنست که بینندگان محترم در کمترین زمان ممکن, بیشترین اطلاعات لازم را بدست آورند. وجود مطالب و جلوه های بصری جذاب البته باعث جلب مخاطبان بیشتر میشود. اما همین حواشی ممکن است دوستانی را که بمنظور پاسخ به سوال فنی مشخص به سایت ” بهفرم کفپوش ” مراجعه کرده اند, قدری معطل یا سرگردان نماید.

هرچند فضای اینستاگرام جلوه و جذابیت بمراتب بیشتر می طلبد, اما آنجا نیز برای ما وقت بینندگان در درجه اول اهمیت است. بهمین جهت در اینستاگرام سایت ” بهفرم کفپوش ” نیز آگاهانه از صدا و تصاویر موسیقی, طبیعت و غیره بعنوان زمینه عکسها و مطالب, چندان استفاده نمی کنیم.


علاوه بر تبلیغات, هر مجله تخصصی تا حدی شامل مطالب و . . . تصاویری نیز هست که باعث جلب بیشتر مخاطبان میشود !

آنچه بیان شد تنها مربوط به موضوعاتی است که ارتباط چندانی با مباحث سایت ” بهفرم کفپوش ” ندارد. والا گاهی طی تماسها, مسائل اقتصادی, حقوقی و . . .  سلیقه ای نیز مطرح میشود که تا حد امکان به آنها می پردازیم. این مسائل ( و اختلافات ) ممکن است در مقاطع مختلف انتخاب تا استفاده از این ملزومات, برای همگان پیش آید.

در پایان ضمن تشکر مجدد از حسن ظن بینندگان گرامی سایت ” بهفرم کفپوش “, امیدواریم دوستان ما را از خودشان بدانند و با بیان نقدها و نقطه نظرات خود به ما یاری کنند تا بیشتر با علائق و مسائلشان آشنا شویم.

ویدئو پیوست نمونه اجرای طرحی سه بعدی را در فضائی مسطح بنمایش میگذارد. برای این کار قطعات سرامیک که به اشکال هندسی خاصی برش خورده, به ترتیب معینی کنار هم نصب میشوند :

https://www.instagram.com/p/COSkumxjihi/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.