ad2

برخی کلیات درباره فاصله تصور و واقعیت در تزئینات ساختمانی

انواع کفپوش ساختمانی
118

برخی کلیات درباره فاصله تصور و واقعیت در تزئینات ساختمانی

لابد شما هم با این مورد برخورد داشته اید که مثلا کفپوش ساختمانی بعد اجرا مطابق انتظار و تصورتان از آب در نیامده است. طرح یا رنگ خاصی از یک کفپوش را از روی یک آلبوم سفارش می دهید. اما وقتی سفارش آماده و تحویل شد, با آنچه در تصویر دیده بودید تفاوت داشته و شاید قدری هم توی ذوقتان هم خورده باشد.


آنچه مایه جذب ما به کالاهای ویترین فروشگاهها میشود, چقدر با تصورات ما همخوانی دارد ! ؟

چیزی را در ویترین فروشگاهی می بینیم که بسیار توجهمان را جلب می نماید. اما چرا وقتی آنرا به هر ترتیب ( و گاه با مشکلات ) میخریم, گاه در موقع استفاده دیگر آن حس و حال نخست را برایمان ندارد ! ؟


چه عواملی باعث تفاوت موقع استفاده با آنچه در ویترین فروشگاهها دیده ایم, می شود ؟

بخشی از این تضاد, میتواند به تفاوت بین ” عکس ” و نگاه ما مربوط باشد. عملکرد دوربین عکاسی با چشم گرچه قدری مشابه است. اما گاه تصویر یک شیء یا منظره ممکن است بسیار ” بهتر ” یا ” بدتر ” از آنچه باشد که چشم می بیند. ضمنا در نگاه اشخاص نیز ( درهر موقعیت اقتصادی یا . . . روحی ) اغلب تفاوت وجود دارد.


چه نسبتی میان عکس و واقعیت آن وجود دارد  ! ؟

اما مساله میتواند به همین سادگی هم نباشد. عوامل متعدد دیگری نیز وجود دارند که بر زیبائی شناسی هر کالا یا خدمات ( از جمله در زمینه انواع کفپوش ساختمانی ) تاثیر مثبت یا منفی میگذارند.


چگونه میتوان کمک کرد تا اشخاص تصور واقعی بیابند که هر فضای منزل, بعد بازسازی چه شکل و شمائلی خواهد یافت ! ؟

ما پیشتر نیز به این موضوع پرداخته ایم که هرچند مسئولیت اصلی متوجه صاحب مال است, اما فروشندگان بعنوان مثال آن کفپوش یا لمینیت نیز در اینمورد وظایف فردی و اجتماعی معین دارند. تجربه نشان میدهد که  مشورت با دیگران و نیز مطالعه قبل از خرید, میتواند منجر به انتخابی بمراتب بهتر و مناسب تر گردد.


چرا انتخاب ها در واقعیت دشوارتر است ! ؟

دوستی میگفت گاه برای بدست آوردن چیزی آنقدر متحمل مشکل میشویم که در آخرالامر دیگر آن لطف و احساس اولیه را برایمان ندارد. ما در سایت ” بهفرم کفپوش ” قصد پرداخت چندان به جنبه های اجتماعی, اقتصادی و . . . فرهنگی مسائل دکوراسیون داخلی ساختمان ( از جمله در زمینه کفپوش های ساختمانی ) را نداریم. اما واقعیت آنست که در جامعه امروز, در این زمینه ها بین مردم اختلاف فراوان است و همه کس نمیتواند به هر چیز که حتی شایسته آنست, دست یابد ! ؟


اختلاف طبقاتی, هنوز هم واقعیت زشت جوامع انسانی است !

میگویند که میان ماه هر کس با ماه گردون, تفاوت از زمین تا آسمان است و نیز درست گفته اند که هرآنچه بِدَهی, همانقدر آش خواهندت داد !  اما شاید بهتر و مفیدتر آن باشد که بجای توجه بیش از حد ( و اغلب بیحاصل ) به امکانات دیگران, برای زیبائی و دلپذیرتر کردن ملزومات زندگی خود بکوشیم ! ؟


هر کفپوش جلوه خاصی به هر فضا میدهد !

یکی از نکات مثبت و قابل توجه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نظیر ” اینستاگرام ” اینست که برای همگان این فرصت را فراهم می نماید تا بشکلی گسترده با انواع ایده های جذاب و عملی با هر امکان کم یا بیش ( از جمله در زمینه انواع کفپوش ساختمانی )  آشنا شوند.

ما در ” بهفرم کفپوش ” طی فرصتی دیگر به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت که به همه کمک میکند تا بتوانند نزدیکی بیشتری بین ” تصور” و ” واقعیت ” آنچه انتخاب می کنند و می خرند, فراهم آید.

از جمله نکاتی که در این ویدئو کوتاه جلب توجه میکند میزان قابل توجه ذوق و سلیقه در مقایسه با قیمت ابزار و مصالحی می باشد که برای چنین کنده کاری زیبای روی چوب بکار رفته است !

https://www.instagram.com/p/CVfrcDPtnMo/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.