نکاتی درباره مشکل بلند شدن کفپوش PVC
خانه » کفپوش PVC » نکاتی درباره مشکل بلند شدن کفپوش PVC
نکاتی درباره مشکل بلند شدن کفپوش PVC

نکاتی درباره مشکل بلند شدن کفپوش PVC

بیننده محترمی از طریق بخش دیدگاههای سایت, موردی را درباره بلند شدن کفپوش pvc بعد از نصب مطرح نموده اند. از آنجا که موضوع میتواند برای سایر بینندگان سایت ” بهفرم کفپوش ” نیز مفید باشد, عین سوال ایشان و پاسخ ما را در پی آورده ایم.

در نصب کفپوشpvc مهمترین بخش زیرسازی است که متاسفانه باندازه کافی به آن اهمیت داده نمیشود.

پرسش :

سلام خسته نباشيد ما حدود يك سال پيش از كفپوش pvc فونيكس براي خونه استفاده كرديم و شوفاژ هم، همزمان استفاده كرديم و حدود دو هفته بعد كفپوش باد كرد و بعضي قسمت ها كاملا كنده شد. سوالم اينه كه راهي هست كه بشه قسمت هاي كنده شده رو چسبوند كه تا دو سال ديگه بشه استفاده كرد؟؟ ممنون

پاسخ :

با سلام متقابل و ضمن تشکر ازاعتماد شما,

یک ) اگر عکسهای واضحی از موارد پیوست کنید بهتر میتوان در اینباره اظهار نظر کرد. حتما در این مدت با فروشگاه تزئیناتی که کفپوش pvc را ارائه و نصب کرده ایراد کار را در میان گذاشته اید. متاسفیم که پاسخ و عملکرد ایشان نتوانسته مشکل را حل و رضایت شما را جلب نماید.

دو ) بلند شدن نه همه, بلکه بخشهائی از کفپوش pvc میتواند دلائل مختلفی داشته باشد. قبل از هر چیز باید دید نصب کفپوش pvc با کدام چسب ( خمیری یا صنعتی ) صورت گرفته است. استفاده ازهر یک از این دو چسب نیازمند رعایت اصول فنی است که در بخش ” روشهای نصب کفپوش pvc ” به تفصیل وجود دارد.

ممکن است مشکل مربوط به رطوبت زیرِکار مربوط باشد. این رطوبت میتواند به زیر سنگ, موزائیک یا . . . سیمانکاری مربوط باشد که کفپوش pvc بر روی آن چسبانیده شده است. استفاده ناصحیح و آبریزش بیش از حد بر سطح کفپوش pvc ( بویژه در آشپزخانه ها ) هم میتواند باعث نشت رطوبت از درز بین تایل ها به زیر کفپوش pvc و باصطلاح وَر آمدن چسب و بلند شدن کفپوش pvc گردد. در این دو مورد نیز در بخش ” مشخصات کفپوش pvc ” و ” روشهای نصب کفپوش pvc ” توضیحات کافی وجود دارد.

در نظافت کفپوش pvc , استفاده بیش از حد از آب و رطوبت صحیح نیست.

سه ) در هر صورت تنها راه اطلاع از ریشه مشکل و برطرف کردن آن, جمع کردن بخشی از کفپوش pvc هائی می باشد که بلند شده است. اگر زیرسازی و نصب بشکل اصولی و فنی صورت گیرد, حتما کفپوش PVC حداقل ۳ سال قابل استفاده است.

دیدگاه خود را وارد کنید