سخنی دیگر درباره استفاده مجدد از کفپوش های مستعمل

نصب کفپوش با چسب خمیری
502

سخنی دیگر درباره استفاده مجدد از کفپوش های مستعمل

بیننده محترمی از طریق بخش ” دیدگاهها “ی سایت ” بهفرم کفپوش “, موردی درباره زیرسازی و نصب مجدد کفپوش pvc مطرح کرده اند. از آنجا که موضوع میتواند برای سایر علاقمندان نیز مفید باشد, متن پرسش و پاسخ را اینجا نیز باشتراک عموم میگذاریم.

پرسش :

سلام
سپاس از مطالب مفیدتان
کف خونه من کفپوش بود که بخاطر لوله کشی پکیج از کنار دیوار شروع به کندن کردم و تایل‌ها رو سالم با کاردک از کف خونه جدا کردم . الان کار لوله کشی تمام شده و با سیمان و ماسه پرشده که البته مناسب چسپاندن کفپوش نیست هنوز ، میخواستم راهنمایی کنید که به اندازه ۲ تا ۴ میل ارتعاع کف که مناسب برای چسپاندن باشد از چی استفاده کنم ؟ در ضمن تایل ها رو که جدا میکردم زیرش سیمان و چسپ قاطی بود که اگر بفرمایید به چه نسبتی باهم قاطی کنم ممنون میشم .
سپاس که مطالب رو مطالعه میکنید و جواب میدهید .

پاسخ :

با سلام متقابل و تشکر از محبت و حسن اعتماد شما,

اولا خوشحالیم که سایت ” بهفرم کفپوش ” توانسته به مشاور و ماخذ اطلاعات مطمئن در زمینه کارهای اجرائی مربوط به  زیرسازی و نصب انواع کفپوش های ساختمانی بدل شود. ضمنا بشما نیز تبریک میگوئیم که قبل از هر اقدام عملی در این زمینه, درباره اش مطالعه و تحقیق میکنید.


معمولا نظافت پشت کار کفپوش های مستعملی آسانتر است که با استفاده از چسب خمیری نصب شده باشند.

اما در توضیح جنابعالی روشن نیست که زیرکار کفپوش قبل چه بوده است؟ پیشتر هم از بینندگان محترم سایت خواسته بودیم که اگر تصاویری مناسب و واضح همراه سوالات نمایند, بهتر میتوانیم در خدمت دوستان باشیم.

طبیعتا باید عمده زیرکار کفپوش سابق مسطح و بدون پستی و بلندی بوده باشد. در اینصورت بهتر است با تیشه بنائی کمی از رویه قسمتهائی که بعد اتمام لوله کشی پوشیده شده را بردارید. برای اجرای ملات ماسه و سیمان این قسمت بهتر است از شمشه بنائی استفاده شود تا این قسمتهای مجاور دیوار, کاملا همسطح  و در تراز بخشهای مجاور گردد. در مورد اصول اجرا و تناسب های عمل آوردن ملات ماسه و سیمان, توضیحات کافی و مفصل در سایت وجود دارد.

در صورتی که کل سطح زیرکار مشکل داشته و از نظر ارتفاع و هزینه هم محدودیت داشته باشید, میتوان با استفاده از نرمه سیمانکاری سطح روئی را تراز و مسطح کرد. برای اینکار مقدمتا باید زیرکار قبلی را چکش کاری کرد. در مورد نحوه استفاده از نرمه سیمانکاری و نسبت ترکیبات آن نیز مطالب متعددی در سایت وجود دارد که از طریق بخش ” جستجو ” میتوان یافت و مطالعه نمود.

در هر حال پیشنهاد ما برای اصلاح زیرسازی کفپوش, استفاده از یک بنای مجرب و منصف است که بدون کمترین خرج تراشی اضافی و در حداقل زمان, زیرکار مناسب را برای نصب مجدد کفپوش آماده کند.

سه ) امیدواریم موقع جمع آوری کفپوش قبل, تایلهای کفپوش pvc را بصورت مرتب و منظم و در جای مناسب روی هم گذاشته باشید.


بمنظور جلوگیری از هر گونه تاب و تغییر فرم, چیدمان کفپوش های pvc تابع ضوابط و مقررات خاصی است.

کفپوش های pvc , علیرغم انعطاف بالا اگر در شرایط مکانی و دما و رطوبت نامناسب نگهداری شوند, ممکن است تغییر فرم داده و دچار اعوجاج گردند.


برای انبار انواع کفپوش pvc نیز سالن های مناسب است که از نظر تغییرات شدید دمائی, تابش مستقیم نور خورشید و غیره مشخصات فنی خاصی دارند.

در مواقع تجدید استفاده از این نوع کفپوش, نخستین کار نظافت کامل پشت کار و چیدمان مناسب تایلها در سطحی صاف و تراز است. در زمینه نظافت پشت کار کفپوش های مستعمل و نیز اصول نگهداری آنها , یادداشتهای چندی در سایت وجود دارد. با مطالعه این یادداشتها میتوانید این کفپوشها را برای استفاده مجدد بخوبی آماده و حفظ کنید.

البته هر نوع کفپوش ساختمانی ( از جمله انواع کفپوش pvc و پارکت چوبی و لمینیت ) دارای تاریخ اعتبار مصرف هستند که بهتر است قبل از هر اقدام و هزینه مد نظر قرار گیرد.


هر کفپوش pvc بجهت نوع لایه ها و موارد استفاده, دارای تاریخ مصرف معین است.

اما اصولا نصب مجدد هر نوع کفپوش, دقت بمراتب بیشتر از بار نخست می طلبد.

موفق باشید.

یکی از ارزانترین زیرسازی ها برای نصب انواع کفپوش ( از جمله کفپوش های pvc ) سیمانکاری لیسه ای است. ویدئو پیوست روش مکانیکی جالبی برای این نوع سیمانکاری را نمایش میدهد :

https://www.instagram.com/p/CFJyQAFDC6J/
2 نظرات
 1. cblglngpbg می گوید

  Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

  1. مدیر سایت می گوید

   با سلام و تشکر از توجه شما,
   یک ) متوجه منظور جنابعالی نشدیم. شما هم اکنون وارد سایت ” دکوراسیون بهفرم ” شده اید و راههای تماس با سایت نیز در آنجا مشخص است. از جمله این راهها ایمیل سایت و نیز کامنت های ذیل هر مطلب در سایت است.
   دو ) حتما دقت دارید که سایت ” بهفرم ” صرفا به مباحث دکوراسیون داخلی ساختمان احتصاص دارد. ضمنا زبان سایت ” دکوراسیون بهفرم ” نیز فارسی است و مخاطبان آن از جمله تمام فارسی زبانان سراسر جهان می باشند.
   علاقمندان غیر فارس زبان مباحث دکوراسیون نیز فعلا برای استفاده از یادداشتهای سایت ” دکوراسیون بهفرم ” چاره ای جز استفاده از نرم افزارهای موجود ترجمه در اینترنت ندارند.
   امیدواریم شرایط بگونه ای پیش رفته و در کار سایت گشایش مالی لازم فراهم شود تا بتوانیم این سایت را همزمان با زبانهای رایج دنیا در اختیار علاقمندان به مسائل دکوراسیون در تمام جهان قرار دهیم.
   پاینده باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.