نکات ضروری در نصب یک کفپوش pvc بر روی کفپوش قبل

مناسبترین زیرکار برای نصب کفپوش pvc , سطوح تثبیت شده است.
2,968

نکات ضروری در نصب یک کفپوش pvc بر روی کفپوش قبل

 

بیننده محترمی از طریق بخش ” دیدگاهها”ی سایت پرسشی در مورد امکان نصب یک کفپوش pvc بر روی کفپوش قبل مطرح نموده اند که بجهت اطلاع سایر دوستان عین پرسش و پاسخ پیوست است :

پرسش :

با عرض سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم ایا میشه کفپوش pvc روی کفپوش pvc چسباند؟
منظورم اینه که زیر کار کفپوش پی وی سی هست، میشه روی همین کفپوش دوباره کفپوش pvc چسباند؟
اگر میشود،از چه چسبی استفاده شود بهتر است؟

پاسخ :

آقا سعید عزیز, با سلام متقابل و ضمن تشکر از اعتماد شما نسبت به اطلاعات سایت, بطور کلی بهتر است زیرکار کفپوش پی وی سی سطوح تثبیت شده ای مثل سیمانکاری, موزائیک, سنگ, سرامیک و امثالهم باشد. زیرسازی بر روی چنین سطوحی مناسبتر عملی است و همواره تاکید داشته ایم که مهمترین نکته نه کیفیت, ضخامت, طرح و رنگ, بلکه زیرسازی و نصب اصولی و فنی کفپوش ها ( از جمله کفپوش pvc ) است.

  مناسبترین زیرکار برای نصب     کفپوش pvc , سطوح تثبیت       شده است.

مسلما کفپوش pvc قبل دچار مشکلاتی بوده که شما تصمیم به هزینه برای تعویض آن گرفته اید. لذا سطح آن کفپوش نمیتواند زیرکار مناسبی برای کفپوش جدید باشد که بهر جهت هزینه ای برای خرید و نصب برای شما داشته است.

اما گاهی بدلایلی شاید فرصت یا موقعیت جمع آوری کفپوش pvc قبل نباشد. یکی از این موارد آنست که کفپوش پی وی سی قبلی آنچنان محکم به زیرکار چسبیده که کندن کامل آن بدون ساب نهائی امکان پذیر نیست. مسلما اگر نتوان کفپوش pvc قبل را بصورت کامل جمع آوری و زیرکار را از چسب و آلودگی ( از جمله دوده و چربی ) نظافت نمود, بهتر است ضمن رعایت تمام اصول زیرسازی, کفپوش جدید بر روی همان کفپوش pvc قبل نصب شود.

معمولا این مورد در مواقعی پیش می آید که نصب کفپوش pvc قبل با چسب فوری ( که در اصطلاح امروز به ” 8888 “ معروف است ) انجام شده باشد. یکی از محاسن استفاده از چسب خمیری در نصب کفپوش pvc , سهولت در جمع آوری مجدد آنست.

بهرچهت, اگر صلاح بر این بود که نصب بر روی کفپوش pvc قبل انجام شود, مراحل زیرسازی باید بهمان ترتیب که قبلا در فصل مربوط در سایت آمده انجام شود. این مراحل شامل نظافت کامل و چربی زدائی, ترمیم کفپوش های وَرآمده و بتانه ( ترکیب چسب بتون+سیمان سیاه+پودرسنگ الک ) می باشد.

پس از اطمینان از زیرسازی, میتوان نصب کفپوش pvc جدید را با استفاده از چسب فوری انجام داد. استفاده از چسب خمیری در اینگونه موارد را بهیچوجه توصیه نمی کنیم.

2 نظرات
 1. raha می گوید

  با سلام. خسته نباشید. عذر میخوام میخواستم بپرسم میشه کفموش رو روی موکتی که از قبل به کف چسبیده بوده ، چسبوند ؟ و اینکه از چه چسبی استفاده کنم. ممنونتون میشم جواب سوالاتم رو بدید .

  1. behformbehform می گوید

   با سلام و تشکر,
   برخی روی موکت پارکت لمینیت نصب میکنند. اما بجهت فنی اینکار را توصیه نمی کنیم. زیرکار لمینیت باید منعطف باشد. نصب کفپوش pvc روی موکت با هیچ نوع چسب عملی نیست. ولی تحت شرایطی میتوان روی موکت کفپوش pvc رول انداخت. کفپوش های pvc چنانچه کاملا به کف نچسبند, از مقاومت کششی خوبی برخوردار نیستند و بر اثر کشیدن جسم سنگین به آسانی پاره میشوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.