نکاتی درباره عیوب بعد از نصب کفپوش pvc

برای اتصال مقاطع برش خورده لمینیت, از چسب چوب غلیظ استفاده نمائیم.
2,115

نکاتی درباره عیوب بعد از نصب کفپوش pvc

 

بییننده محترمی درباره علت درز و تاب بعد نصب کفپوش pvc پرسشی مطرح نموده که بجهت اطلاع دیگر بینندگان سایت, عین پرسش و پاسخ پیوست است :

پرسش :

با عرض سلام یک روز قبل به متراژ ۲۵ متری کفپوش pvcتوسط نصاب برای منزل اینجانب انجام ولی فردای روز نصب اکثر لایه های درز کار باز شده و کفپوش های نصب شده به گونه ایی تاب برداشته است (جلوی تابش افتاب بروی کف پوش گرفته شده است و زیر سازی هم انجام شده ) نصاب قبول ندارد که کارش ایراد داشته ..خواهشمند است راهنمایی بفرمایید کجای کار مشکل داشته که این حالت بوجود آمده است با تشکر…

پاسخ :

حمید رضای عزیز, با سلام متقابل, قبل از هر چیز اگر ممکن است عکس های واضحی از موارد عیب برایمان فرستاده و بفرمائید که نصاب از کدام چسب ( خمیری یا فوری ) برای نصب کفپوش استفاده کرده تا بهتر و مشخص بتوان در اینباره اظهارنظر و راهنمائی نمود.

اما با توجه به اطلاعات اولیه و اینکه درز و تاب بعد از نصب ( آنهم بعد 3 روز ) بوجود آمده, تقریبا مطمئنیم که مشکل به خیس بودن زیرسازی و عجله در نصب کفپوش pvc مربوط است.

    هر چیز را بهر کاری ساختتند !

بارها خدمت نصاب های زحمتکش کفپوش و مصرف کنندگان محترم عرض نموده ایم که در کار کفپوش, زیرسازی مهمترین بخش کار بوده و اهمیتش بمراتب از نوع, قیمت و طرح و رنگ کفپوش و حتی کیفیت نصب است. متاسفانه برخی مواقع تعجیل مصرف کننده,نصاب را هم به استرس انداخته و باعث میشود که حداقل های فنی زیرسازی و نصب انجام نشده و کیفیت,فدای زمان شود.

مشکل دیگر ممکن است به نوع زیرسازی و نوع سطح کار ( از نظر رطوبت,جنس و . . . ) مربوط باشد. بارها اشاره کرده ایم که اشتباه رایجی در زیرسازی وجود دارد که ریشه اش به سالهائی برمیگردد که هنوز افزودنیهای بتن و سیمان,اینچنین رایج ( و ارزان ) نبود.

   چسب بتن هم بصورت ملات و نرمه یا       بتانه قابل استفاده در زیرسازی است.

توصیه همیشگی ما استفاده از بتانه ( یا نرمه ) پودرسنگ الک شده + سیمان سیاه و چسب بتن است. ترکیب مِل و چسب چوب در اینگونه موارد کاملا اشتباه است. این ترکیب از آنجا که پایه اش آب است برای کف سازی ( که بهرجهت در معرض رطوبت است ) بهیچوجه ترکیب مناسبی نیست. استفاده از ترکیب چسب بتن, نه تنها گرانتر نیست بلکه بجهت آنکه زودتر خشک شده و مصرف چسب فوری ( 8888 ) را هم کنترل میکند به نفع نصاب هم هست. مِل ( گچ فرنگی ) بجهت جذب چسب فوری, برای نصب کفپوش هم چندان مناسب نیست.

البته ممکن است درز بعد از نصب ( جمع شدگی عرضی کفپوشpvc ) , دلایل فنی دیگر هم داشته باشد که به نوع جنس و کیفیت کفپوش مربوط باشد. اما اظهار نظر در آنمورد نیازمند اطلاعات فنی دقیقتر و بازدید است.

5 نظرات
 1. mahshidkalani می گوید

  با سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما
  شما کارنصب را هم انجان میدهید؟چنانچه جواب مثبت باشد .لطفٱ بفرمایید متر چند؟
  باتشکر

  1. behformbehform می گوید

   بله. لطفا با شماره تماس مندرج در سایت تماس بگیرید تا اطلاعات کامل خدمتتان تقدیم شود.

 2. […] آگاهی عمومی درباره انواع کفپوش ها و اصول فنی زیرسازی, نصب و نگهداری ( از جمله انبار, نظافت و استفاده ) هریک از این […]

 3. ضرابی می گوید

  سلام من کفپوش pvc خریدم نصاب با چسب 5555استفاده کرد پس از یک ماه تمام تایل ها کوچک شد.

  1. behformbehform می گوید

   با سلام متقابل و تشکر از حسن اعتماد شما,
   یک ) ما نام چسب صنعتی 5555 را نشنیده ایم. مطمئن اید که نام چسب 8888 نبوده است ؟
   دو ) ما درباره درز بین تایل های کفپوش pvc بعد نصب, مطالب متعددی در سایت داریم که آنها را براحتی از طریق بخش ” جستجو ” سایت ” بهفرم کفپوش ” یافته و مطالعه نمائید. اما بطور خلاصه باید گفت که باحتمال زیاد مشکل ربطی به نوع چسب ندارد.
   موارد ” درز بین تایل ” های کفپوش pvc میتواند دلائل فنی ( مشکل در تولید ) یا در زیرسازی داشته باشد. ما درباره ” مشکلات فنی ممکن در تولید کفپوش pvc ” و نیز ” اصول فنی زیرسازی ” یادداشتهای متعددی در سایت گذاشته ایم. آنها را مطالعه نمائید و اگر نیاز بود, مجدد با ما تماس بگیرید. قبلا نیز بارها خواهش کرده ایم که اگر ذکر موارد, همراه عکس یا ویدئو واضح از مشکل یا مشکلات مربوط باشد, ما را قادر می سازد که بهتر در خدمت بینندگان محترم سایت باشیم.
   به هر جهت پیشنهاد میکنیم قبل از هر اقدام, موضوع را به فروشگاه تزئیناتی محل خرید و نصاب مربوطه در میان بگذارید. آنها موظف اند مشکل را پیگیری و با هزینه خود رفع نمایند.
   با آرزوی خونسردی و آرامش, امیدواریم مشکل کفپوش شما بزودی مرتفع گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.