برخی نکات دیگر درباره رفع مشکل الکتریسته ساکن کفپوش ها
خانه » اطلاعات عمومی درباره انواع کفپوش های ساختمانی » برخی نکات دیگر درباره رفع مشکل الکتریسته ساکن کفپوش ها
برخی نکات دیگر درباره رفع مشکل الکتریسته ساکن کفپوش ها

برخی نکات دیگر درباره رفع مشکل الکتریسته ساکن کفپوش ها

اگرچه این موضوع عمومیت دارد, اما شاید برخی خریدها بدون مطالعه و تحقیق چندان مفید نیست. این سایت میکوشد زمینه مناسبی فراهم آورد که اطلاعات عمومی پیش زمینه لازم برای خرید مناسب کفپوش ( از جمله انواع کفپوش های pvc و پارکت لمینیت ) را فراهم نماید.


مشخصات فنی یک چاه ارت

یکی از موارد که معمولا بعد از خرید و نصب کفپوش ( از جمله انواع کفپوش های pvc و پارکت لمینیت ) متوجه آن میشوند, الکتریسیته ساکن در موقع تردد بر کفپوش pvc یا پارکت لمینیت است. در این رابطه عین پرسش و پاسخ با یک بیننده محترم سایت پیوست است. شماره تماس این بیننده برای کارشناسان مسلط رشته برق که شغل و تجربه مرتبط با موضوع داشته و علاقمند به کمک به این بیننده عزیز می باشند, نزد سایت محفوظ است.

پرسش :

با سلام خدمت سرور گرامی در خصوص استفاده از پولیش لمینیت و چوب که موجب کاهش الکتریسته ساکن میشود لطفا در خصوص تهیه آن و فروشندگان مربوطه راهنمایی بفرمایید.تلفن تماس ۰۹۱۲۰۰۰۹۷۶۰ – با تشکر

پاسخ :

با سلام متقابل و تشکر از حسن اعتماد شما,

در حد اطلاعات ما, گام نخست اجرای اصولی سیستم ارتینگ در ساختمان است. در این باره مطالب چندی در سایت درج شده که با ” جستجو ” آنها را میتوان یافت و مطالعه نمود. بطور خلاصه این سیستم شامل اجرای چاه ارت, سیمکشی ارت از چاه به جعبه اصلی تقسیم برق و اجرای سیمکشی ارت ( بصورت سری ) بین تمام پریزهای برق داخل ساختمان است.


باغچه هائی که مرتب آبیاری میشوند, مناسبترین جا برای اجرای میله ارت است !

اجرای ارتینگ در واحدهای صنعتی و ساختمانهای بزرگ بسیار پیچیده و اساسی تر است. در ساختمانهای مسکونی فاقد سیستم ارت که تنها شامل یک واحد مسکونی باشند, میتوان بجای ” چاه ارت “, از ” میله ارت ” استفاده کرد که از جنس مس و حدودا یک متر طول دارد. این میله را در قسمتی از باغچه ساختمان که همیشه در معرض رطوبت است میکوبند. کابل ارت متصل به میله را بصورت ” روکار ” به جعبه تقسیم اصلی برق میرسانند و از اینطریق تمام پریزهای برق ساختمان باصطلاح ” ارت دار ” میشوند.


دو نمونه کلمپ ارت جهت اتصال سیم ارت و میله ارت ارت

گام دوم خرید کفپوش pvc یا پارکت لمینت های مناسبی است که هادی الکتریسیته ساکن نیستند. پولیش مخصوص, آخرین کاری است که در این زمینه میتواند مفید باشد. درباره مطالب فوق نیز مطالب متعددی در سایت وجود دارد که آنها را در بخشهای مشخصات و  روشهای نصب کفپوش pvc  و پارکت لمینیت میتوان یافت و جستجو نمود.

با آرزوی موفقیت و رفع مشکل, پیشنهاد نخست ما مشورت با یک کارشناس با تجربه رشته برق است.

سلامت و پایدار باشید.

دیدگاه خود را وارد کنید