برخی ملاحضات در موقع نفوذ آب به زیر پارکت لمینیت
خانه » کفپوش لمینیت » روشهای نصب کفپوش لمینیت » برخی ملاحضات در موقع نفوذ آب به زیر پارکت لمینیت
برخی ملاحضات در موقع نفوذ آب به زیر پارکت لمینیت

برخی ملاحضات در موقع نفوذ آب به زیر پارکت لمینیت

بیننده محترمی از طریق بخش ” دیدگاهها”ی سایت موردی را درباره نفوذ آب به زیر کفپوشpvc یا پارکت لمینیت مطرح نموده اند که بجهت اهمیت و اطلاع سایر بینندگان, عین متن پرسش و پاسخ پیوست است.

با پولیش منظم میتوان مانع صدمات نفوذ آب از سطح به زیرکار لمینیت گردید.

پرسش :

با سلام و خسته نباشی و تشکر بابت مطالب مفیدتون . یه سوال داشتم اگر آب مثلا آب شوفاژ به زیر کف پوش یا پارکت بره برای خشک کردن آنها راهی وجود داره ؟

پاسخ :

با سلام متقابل و سپاس از محبت شما,

بنظرمیرسد منظور شما بیشتر نفوذ آب به زیر پارکت لمینیت باشد که همراه پارکت چوبی از اجزاء مهم دکوراسیون داخلی ساختمان می باشند. در این صورت با توجه به قیمت لمینیت و امکان آسیب پذیری بیشتر آن نسبت به کفپوش pvc , پیشنهاد ما آنست که در تماس با یک نصاب خبره و دلسوز بلافاصله حداقل آن بخش هائی از پارکت لمینیت که خیس شده جمع آوری شود.

به این ترتیب اولا از نفوذ آب و خسارت بیشتر به پارکت لمینیت سایر قسمتها جلوگیری میشود و ضمنا زیرکار زودتر خشک شده و میتوان مجددا نسبت به نصب لمینیت اقدام نمود. در این صورت باید دقت نمود که در نصب مجدد تایل های پارکت لمینیت تعجیل نشود تا هم مورد نشتی آب کاملا روشن و برطرف گردد و نیز معلوم شود که شاید بخشی یا همه تایل های آب خورده, قابل استفاده مجدد باشد.

نمونه ای از واکس مخصوص پولیش لمینیت

نشتی و نفوذ آب ناشی از پوسیدگی یا شکستگی لوله های آب ( از جمله شوفاژ ) از مواردی است که مصرف کننده کفپوشpvc یا پارکت لمینیت در موردش کاری نمیتواند بکند. اما قبلا در بخش ” نگهداری لمینیت ” توضیح دادیم که بنا به میزان تردد و استفاده, لازم است درزهای پارکت لمینیت ( هم در طول و عرض ) حداقل سالی یک بار پولیش کاری شود. به این ترتیب از نفوذ آب از سطح لمینیت به زیرکار و قسمتهای زبانه و شیار ( که آسیب پذیرتر هستند ) ممانعت میشود. این کار هزینه و زحمت آنچنانی ندارد, اما باعث طولانی تر شدن عمر پارکت لمینیت شما میگردد.

موفق باشید.

دیدگاه خود را وارد کنید