برخی مسائل در مورد نحوه ترمیم لق شدگی سرامیک بعد از نصب

مهمترین کار در نصب کفپوش اطمینان از زیرکار موزائیک یا سنگی است که قرار است کفپوش بر روی آن نصب شود.
3,983

برخی مسائل در مورد نحوه ترمیم لق شدگی سرامیک بعد از نصب

خواننده محترمی طی تماس با behformcontact از مشکل خود بعد از نصب سرامیک نوشته و در اینمورد راهنمائی خواسته اند. از آنجا که ممکن است مطلب برای دیگر خوانندگان نیز سودمند افتد, عین پاسخ پیوست تقدیم میگردد :

با سلام.
در بخش نصب سرامیک دو روش نصب سرامیک ( با نرمه و ملات ) توضیح داده شده است. چنانچه نصب سرامیک بشکل اصولی و فنی انجام شده باشد در مورد لق زدن سرامیک کف دو امکان وجود دارد :
الف ) تردد زودتر از موقع بر روی سرامیک میتواند موجب لق شدن سرامیک شود. در اینمورد در بخش ” روشهای نصب سرامیک ” توضیح لازم وجود دارد.
ب ) اگر مورد بالا رعایت شده باشد, مشکل به احتمال زیاد مربوط به کف سازی قبل از نصب سرامیک است. اگر مصالح کف باندازه کافی کوبیده نشده و به مقاومت لازم نرسیده باشد, بجهت حرکت لایه های خاک زیر, ملات دچار ترک و شکستگی شده و باعث لق شدن سرامیک میشود.
متاسفانه برخی سازندگان فاصله تا کف سازی را با خاک دستی و نخاله های مازاد ساختمان پر میکنند تا هزینه های ساخت را به حداقل برسانند. در چنین مواردی قبل از کف سازی لازم است سطح مربوطه با کمپکتور دستی کوبیده شود تا زیرکار به مقاومت لازم برسد.
برای اینکار لازم است قبلا خاک را مرطوب نمایند که اصطلاحا به آن ” دو نم ” میگویند. در غیر اینصورت ضربات و فشار دستگاه کمپکتور قادر نخواهد بود خاک را به مقاومت لازم برساند. رطوبت بیش از حد نیز باعث گیر کردن کمپکتور و مانع کار مفید آن خواهد شد.
در پایان بجهت صرفه جوئی توصیه میکنیم قبل از هر اقدام هزینه بر, توسط یک کاشی کار ماهر کف را مجددا دوغاب دهید. ممکن است به همین سادگی مشکل برطرف گردد.
موفق و پیروز باشید.
4 نظرات
 1. مهران می گوید

  ممنونم بابت توضیح خوبتون http://digiemc.com/

 2. مهران می گوید

  توضیحاتتون عالی بود ممنونم http://digiemc.com/

 3. کریمی می گوید

  عالی بود . پیشنهاد میکنم این کار را به گروه فنی ساختمانی استادکاران بسپارید . با آب سیمان لق گیری گرفته نمی شود باید از مواد انعطاف پذیر و روان این کار رو کرد .

  1. behformbehform می گوید

   ممنون از توجه و راهنمائی شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.