برخی نکات دیگر درباره رفع مشکل الکتریسته ساکن کفپوش ها

2,064

برخی نکات دیگر درباره رفع مشکل الکتریسته ساکن کفپوش ها

اگرچه این موضوع عمومیت دارد, اما شاید برخی خریدها بدون مطالعه و تحقیق چندان مفید نیست. سایت ” بهفرم کفپوش ” میکوشد زمینه مناسبی فراهم آورد که اطلاعات عمومی پیش زمینه لازم برای خرید مناسب کفپوش ( از جمله انواع کفپوش های pvc و پارکت لمینیت ) را فراهم نماید.


مشخصات فنی یک چاه ارت

یکی از موارد که معمولا بعد از خرید و نصب کفپوش ( از جمله انواع کفپوش های pvc و پارکت لمینیت ) متوجه آن میشوند, الکتریسیته ساکن در موقع تردد بر کفپوش pvc یا پارکت لمینیت است. در این رابطه عین پرسش و پاسخ با یک بیننده محترم سایت پیوست است. شماره تماس این بیننده برای کارشناسان مسلط رشته برق که شغل و تجربه مرتبط با موضوع داشته و علاقمند به کمک به این بیننده عزیز می باشند, نزد سایت محفوظ است.

پرسش :

با سلام خدمت سرور گرامی در خصوص استفاده از پولیش لمینیت و چوب که موجب کاهش الکتریسته ساکن میشود لطفا در خصوص تهیه آن و فروشندگان مربوطه راهنمایی بفرمایید.تلفن تماس 000 – با تشکر

پاسخ :

با سلام متقابل و تشکر از حسن اعتماد شما,

در حد اطلاعات ما, گام نخست اجرای اصولی سیستم ارتینگ در ساختمان است. در این باره مطالب چندی در سایت درج شده که با ” جستجو ” آنها را میتوان یافت و مطالعه نمود. بطور خلاصه این سیستم شامل اجرای چاه ارت, سیمکشی ارت از چاه به جعبه اصلی تقسیم برق و اجرای سیمکشی ارت ( بصورت سری ) بین تمام پریزهای برق داخل ساختمان است.

اجرای ارتینگ در واحدهای صنعتی و ساختمانهای بزرگ بسیار پیچیده و اساسی تر است. در ساختمانهای مسکونی فاقد سیستم ارت که تنها شامل یک واحد مسکونی باشند, میتوان بجای ” چاه ارت “, از ” میله ارت ” استفاده کرد که از جنس مس و حدودا یک متر طول دارد. این میله را در قسمتی از باغچه ساختمان که همیشه در معرض رطوبت است میکوبند. کابل ارت متصل به میله را بصورت ” روکار ” به جعبه تقسیم اصلی برق میرسانند و از اینطریق تمام پریزهای برق ساختمان باصطلاح ” ارت دار ” میشوند.


دو نمونه کلمپ ارت جهت اتصال سیم ارت و میله ارت ارت

گام دوم خرید کفپوش pvc یا پارکت لمینت های مناسبی است که هادی الکتریسیته ساکن نیستند. پولیش مخصوص, آخرین کاری است که در این زمینه میتواند مفید باشد. درباره مطالب فوق نیز مطالب متعددی در سایت وجود دارد که آنها را در بخشهای مشخصات و  روشهای نصب کفپوش pvc  و پارکت لمینیت میتوان یافت و جستجو نمود.

با آرزوی موفقیت و رفع مشکل, پیشنهاد نخست ما مشورت با یک کارشناس با تجربه رشته برق است.

سلامت و پایدار باشید.

3 نظرات
 1. رامین نامی می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  در مورد پولیش کفپوش برای جلوگیری از الککتتریسیته ساکن سوالی داشتم امکان برقراری تماس تلفنی هستش
  تلفن من 09101671290

  1. behformbehform می گوید

   با سلام متقابل و تشکر از حسن اعتماد شما,
   در مورد مسائل الکتریسیته ساکن در موقع استفاده از کفپوش های pvc و پارکت لمینیت و نیز کفپوش و لمینیت های مناسب در این موارد, مطالب چندی در سایت وجود دارد. از طریق بخش ” جستجو ” در سایت, آن مقالات را میتوانید یافته و مطالعه نمائید.
   اگر با این وجود مشکلات و کمبودهائی در مقالات بنظرتان میرسد, لطف کنید موضوع را بشکل مشخص و مشروح, از طریق بخش سوالات ذیل یادداشتها با ما در میان بگذارید تا با همفکری بتوانیم بیشتر در خدمت باشیم. تصاویر واضح و کافی از موارد به پاسخ دقیق و روشنتر کمک میکند
   ضمنا فعلا بضاعت سایت ما تنها پاسخگوئی کتبی در اسرع وقت به سوالات رسیده است. امیدواریم شرایط مالی ما بگونه ای بهبود یابد که در آینده نزدیک بتوانیم سیستم پاسخگوئی مستقیم تلفنی به سوالات فنی بازدیدکنندگان سایت را نیز راه اندازی کنیم. فعلا تنها راه تماس با شماره فروشگاهی ما مقدور است.
   موفق باشید.

 2. […] مطلبی با عنوان ” برخی نکات دیگر درباره رفع مشکل الکتریسته ساکن کفپوش ها […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.