ad2

زیرسازی نصب لمینیت

فوم زیر پارکت لمینیت, اصلاح پستی و بلندی زیرکار را منتفی نمیکند.
4,034

زیرسازی نصب کفپوش لمینیت

یکی از مراحل مهم قبل از نصب کفپوش لمینیت, اطمینان از یکنواختی سطح زیر آنست.

در مواقعی که سطح اولیه دارای پستی و بلندی قابل توجه است, قبل از هر کار زیر سازی لازم است. از آنجا که کف هر اطاق یا فضا, در معرض رطوبت است برای زیرسازی ترکیب سیمان, پودر سنگ و چسب بتن پیشنهاد میشود. این مخلوط که توسط آب و باندازه کافی شل شده, توسط کاردک پهن باید در 2 جهت عمود برهم کشیده شود تا هرگونه پست و بلندی از بین برود.

کاردک شیاردار پهن
           کاردک شیاردار پهن
کاردک ساده پهن
               کاردک ساده پهن

برخی برای زیرسازی از چسب چوب استفاده میکنند که بجهت رطوبت کف, در دراز مدت کارآئی ندارد. قبل از زیرسازی نهائی لازم است خلل و فرج عمیقتر با ملات ماسه و سیمان ترمیم گردد.

تفاوت مهم در زیرسازی کفپوش pvc و کفپوش لمینیت, در اینست که زیرسازی کفپوش pvc نیاز به دقت بسیار بیشتری دارد. از آنجا که زیر کفپوش پارکت چوبی, فوم کار میشود, پستی و بلندی های معمولی نیاز به ترمیم ندارد.

فوم زیر لمینیت
فوم زیر لمینیت, باعث رفع پستی و بلندی های                           ناچیز میشود

باید دقت نمود در مواردی که کف, نیازمند زیرسازی است, قبل از عملیات نصب کفپوش لمینیت, زیرسازی باندازه کافی خشک شده باشد. چنانچه زیرسازی کفپوش کفپوش لمینیت, هنوز تَر باشد, در موقع خشک شدن دچار ترک هائی در سطح میگردد که باعث جابجائی تایل کفپوش لمینیت و آسیب به آن خواهد شد.

6 نظرات
 1. شهسواری می گوید

  با سلام
  در سازمانی که بنده فعالیت دارم یک قسمت را پارکت کردندد اما متاسفانه در ترددها برق گرفتگی هنگام لمس وسایل فلزی به شدت زیاد شده از دستگیره درب گرفته تا سیستم ومیز وصندلی چند رشته شبکه مسی هم نصب کردند اما نشد واین باعث گردید از اجرای پارکت در طبقات دیگر جلوگیری شود .ایا راه حل علمی برای این معضل وجود دارد .سپاسگزارم

  1. behformbehform می گوید

   با سلام متقابل,
   درباره سیستم ” ارتینگ ” در ساختمان قبلا مطالبی در سایت درج شده که با جستجو میتوانید آنها را یافته و مطالعه فرمائید.
   در موارد عدم وجود این سیستم در اجرای برق ساختمان, باید از کفپوش و لمینیت هائی استفاده کرد که عایق در برابر الکتریسیته ساکن هستند. ممکن است در انتخاب نوع لمینیت اشتباه صورت گرفته باشد. پیشنهاد میکنیم در اینمورد با فروشنده تماس بگیرید.
   با توجه به سوالات متعدد در این زمینه, امروز حتما مطلب جامعتری در این مورد تهیه و باشتراک خواهیم گذاشت.
   اصل اول در هر کار علمی, خونسردی است !

 2. اتوبار در پونک می گوید

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

  1. مدیر سایت می گوید

   با سلام و تشکر از توجه شما,
   متاسفانه متوجه پرسش شما نشدیم. لطفا بفرمائید کدام مطلب مشخص مورد نظرتان است. اما بطور کلی برای یافتن مجموعه یادداشتها درباره هر موضوع میتوانید از طریق بخش ” جستجو ” در سایت اقدان بفرمائید. بئین منظور تنها کافیست موضوع مورد نظر خود را در این قسمت سایت ” بهفرم کفپوش ” تایپ کنید تا مجموعه یادداشتهای در آن موضوع خاص برایتان ردیف شود.

 3. خرید گیم تایم می گوید

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون
  متشکرم

  1. مدیر سایت می گوید

   با سلام و تشکر از محبت شما,
   امیدواریم با راهنمائی و نقدهای شما بتوانیم بیشتر در خدمت علاقمندان به مباحث دکوراسیون داخلی ساختمان ( از جمله انواع کفپوش های ساختمانی ) باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.