نکاتی درباره الکتریسیته ساکن بر روی سطوح پارکت لمینیت
خانه » کفپوش لمینیت » مشخصات کفپوش لمینیت » نکاتی درباره الکتریسیته ساکن بر روی سطوح پارکت لمینیت
نکاتی درباره الکتریسیته ساکن بر روی سطوح پارکت لمینیت

نکاتی درباره الکتریسیته ساکن بر روی سطوح پارکت لمینیت

 

پیش از این نیز بازدیدکنندگان محترم سایت درباره ” برق گرفتگی ” در موقع تردد روی سطوح با پوشش پارکت لمینیت سوالاتی را مطرح نموده بودند. از آنجا که صاحب این قلم تحصیلات و تخصص خاصی در زمینه برق و الکتریسیته ندارد, آنچه بیان میشود حتما نیازمند بسط و تکمیل از سوی مهندسین و اشخاص با تجربه در این زمینه است.

برس و شانه های پلاستیکی هم میتواند باعث ایجاد الکتریسیته ساکن در موهای خشک شوند.

وقتی یک شانه پلاستیکی را چندین بار بر موی خود یا لباس پشمی می کشید, شانه دارای بار الکتریسته ساکن شده و قطعات کاغذ به آسانی جذب آن شده و به شانه می چسبند. همینطور وقتی یک لباس پشمی را بسرعت تن کرده یا از تن بیرون می کنید, همین حس برق گرفتگی را تجربه می نمائید که گاه همراه نور و صدای جرقه است.

با مالش یک پارچه ابریشمی یا پشمی لوله آزمایش دارای بار الکتریسته ساکن میشود.

جنس رویه پارکت لمینیت نیز بجهت تجانس با مواد پلاستیک, بر اثر اصطکاک ممکن است پتانسیل ایجاد الکتریسیته ساکن را داشته باشد. قاعدتا این مشکل وقتی بیشتر بروز خواهد کرد که لمینیت در معرض تماس و سایش با الیاف پشمی باشد. شاید مواد آکریلیک هم که بویژه در فرش های ماشینی و پتو کاربرد فراوان دارد, همین اثر را داشته باشند.

اگر این موضوع درست باشد, برای جلوگیری از ایجاد الکتریسته ساکن باید تمهیدی اندیشید که باعث کاهش اصطکاک فرش, پتو و نظایر آن با سطح پارکت لمینیت گردد. بنظر میرسد استفاده از پولیش های مخصوص چوب و لمینیت, بدین منظور موثر باشد.

سلامت و پایدار باشید.

تهران – ۳۰ مهر ۹۷

دیدگاه خود را وارد کنید