برخی نکات در برچیدن کفپوش pvc مستعمل
خانه » کفپوش PVC » برخی نکات در برچیدن کفپوش pvc مستعمل
برخی نکات در برچیدن کفپوش pvc مستعمل

برخی نکات در برچیدن کفپوش pvc مستعمل

 

همانگونه که قبلا نیز یادآور شده ایم مهمترین اصل در نصب کفپوش pvc زیرکار کاملا صاف, تراز و بدون کمترین پستی و بلندی است. در اینجا میخواهیم به موضوع برچیدن کفپوش پی وی سی مستعمل قبل اشاره کنیم که تاکنون بارها توسط بینندگان محترم سایت مورد پرسش قرار گرفته است.

قبلا اشاره شد که در نصب کفپوش pvc  دو نوع چسب ” خمیری” و ” فوری” استفاده میشود. یکی از محاسن چسب های خمیری جمع آوری آسانتر کفپوش مستعمل قبل می باشد. در چنین حالتی باید دقت نمود که چسب باقیمانده با کاردک کاملا نظافت گردد تا مشکلی در نصب کفپوش بعد پیش نیاید.

برای کندن کفپوش مستعمل بجای هرگونه کشش, با حوصله از کاردک استفاده کنید.

اما اگر نصب کفپوش پی وی سی مستعمل با چسب فوری صورت گرفته باشد, کمی دقت و بویژه رعایت اصول ایمنی ضرورت خاص دارد. معمولا کفپوش های رول را آسانتر میتوان کند. اما بهرجهت ممکن است بخشهائی از کفپوش pvc هنوز به کف چسبیده باشد و اگر دقت نشود کفپوش pvc مستعمل باصطلاح تکه تکه کنده شده و بخشهائی از آن روی کف باقی خواهد ماند. در چنین مواردی مناسبترین روش استفاده از کاردک و دستمال بنزینی است. بنزین حلال چسب فوری بوده و باعث میشود کفپوش pvc براحتی و کاملا از کف ( موزائیک, سنگ , سرامیک یا . . . ) جدا شود.

مهمترین کار در استفاده از بنزین رعایت اصول ایمنی است. استفاده از بنزین در فضاهای بسته و در مجاورت شعله ( بخاری و . . . ) بسیار خطرناک است. لذا قبل از شروع کار باید دقت نمود تا با بازبودن پنجره های اطاق, هوا جریان داشته و دمای هوای ساکن آلوده به بنزین به حد اشتعال نزدیک نشود. استفاده از دخانیات در این مرحله از کار بازی با حادثه است.

ظرف بنزین را در فاصله مناسب از گرما و حرارت گذاشته و بعد از هر نوبت آغشته کردن دستمال درب آنرا کامل ببندید.

نکته ایمنی مهم دیگر استفاده کم کم از بنزین است. با برچیدن هرقسمت و تایل کفپوش پی وی سی, قسمت مجاور را با دستمال بنزینی خیس کرده و با کاردک کفپوش pvc مستمعل را بلند میکنیم. این کار را بهمین ترتیب و بدون تعجیل تا انتها پیش می بریم. یکی از محاسن استفاده از چسب فوری آنست که نظافت آن از کف کاملتر صورت میگیرد.

باید دقت نمود برای خیس کردن زیرکفپوش پی وی سی به بنزین, حتما از دستمال های نخی استفاده شود که ضمن جذب مناسبتر خطر کمتری نیز دارند.

بعد اتمام کار حتما دستمال های آلوده به بنزین را به خارج از محیط و به هوای آزاد می بریم تا امکان هرگونه آتش سوزی در محیط را از بین برده باشیم.

 1. الهی گفت:

  سلام
  منزل ما قبلا پارکت شده الان نقشه قسمتهایی از خونه را عوض می کنیم این مستلزم جدا کردن پارکت هست تا خشدار نشود آیا میشه دوباره همون پارکتها رو نصب کرد؟
  اگر امکانش هست از همکاری شما ممنون می شویم

  • behformbehform گفت:

   با سلام متقابل و تشکر از حسن اعتماد شما,
   اگر به بخش ” روشهای نصب لمینیت ” در سایت مراجعه فرمائید, در این مورد اطلاعات لازم را خواهید یافت. اما بطور خلاصه باید عرض کنیم که روش برچیدن لمینیت, درست برعکس روش نصب و باید از کندن قرنیز دور کار شروع شود.
   بعد از جمع آوری قرنیز, میتوانید تایل های لمینیت را با حوصله و دقت یک به یک از اتصال خارج کرده و بعد از پارتیشن بندی جدید, تایل های برش نخورده را مجددا استفاده نمائید.
   توصیه ما آنست که فوم زیرکار را تعویض نموده و فوم قبلی را مجددا استفاده ننمائید.
   موفق باشید.

دیدگاه خود را وارد کنید