دو اشتباه رایج در زیرسازی کفپوش pvc

مناسبترین زیرکار برای نصب کفپوش pvc , سطوح تثبیت شده است.
19,521

دو اشتباه رایج در زیرسازی کفپوش pvc

 

چنانچه قبلا نیز در بخش ” درباره کفپوش pvc ” یادآور شده ایم, مصرف کفپوش pvc در ایران به ابتدای سالهای 1350 باز میگردد. لذا نصب این نوع کفپوش pvc هم سابقه طولانی داشته و هم اکنون ممکن است کسانی نصب کفپوش را بعنوان این حرفه برگزیده اند که این شغل پدری اشان بوده است.

ما اینجا تلاش میکنیم به دو اشتباه رایج در نصب کفپوش pvc که مربوط به زیرسازی است اشاره نمائیم.

نخستین اشتباه

آنست که تصور شود که اگر زیرکار کفپوش صاف باشد, نصب کفپوش pvc دیگر نیازی به زیرسازی ندارد. بهمین جهت برخی از نصاب ها در برخورد با  زیرکار موزائیک, سرامیک یا سنگ باشد نیازی به زیرسازی نمی بینند.

باید توجه نمود معمولا درز بین قطعات موزائیک, سرامیک و سنگ با ابعاد تایل کفپوش pvc ناهمخوان است. بهمین جهت اگر درزهای زیرکار بخوبی بتانه نشود, پس از گذشت مدتی از نصب کفپوش و تردد بر آن, درز زیرکار باصطلاح جا می اندازد و باعث میشود سطح کفپوش pvc بد ریخت شده و دیگر آن زیبائی نخست را نداشته باشد.

یکی از اشتباه های رایج عدم بتانه کاری درز سرامیک و سنگ قبل از نصب کفپوش است.

دومین اشتباه

دومین اشتباه رایج, استفاده از ترکیب پودر مِل و چسب چوب, بعنوان بتونه زیرسازی است. باید دانست که پایه ( یا حلال ) چسب چوب, آب می باشد و کف هر اطاق یا . . . بهرجهت در معرض رطوبت قرار دارد. لذا بجای این ترکیب, ما ترکیب مناسب پودرسنگ, سیمان و چسب بتن را برای زیرسازی و بتونه زیرکار پیشنهاد میکنیم.

بارندگی و رطوبت هوا در برخی فصول, از عوامل سرایت رطوبت به کف ساختمان ها می باشند.

با توجه به دانه بندی, بهتر است پودرسنگ را قبل از استفاده حتما الک نمائید. ضمنا بجهت صرفه جوئی در هزینه, بهتر است برای زیرسازی از سیمان سیاه استفاده شود.

بعد از آنکه پودرسنگ الک شده و سیمان خشک را بخوبی مخلوط نمودید, چسب بتنی را که قبلا در آب محلول شده کم کم به مخلوط اضافه نمائید تا بتانه یا ملات بیش از حد شُل یا سِفت نباشد.

برای مخلوط نمودن و نیز بتونه از کاردک های صافی استفاده نمائید که بهیچوجه جرم نگرفته باشند.

برای بتونه درزهای زیرکار حتما از کاردک های صاف و مناسب استفاده نمائید تا زیرکار کفپوش pvc کاملا همسطح باشد.

10 نظرات
 1. zoodweb.com می گوید

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  1. behformbehform می گوید

   با سلام و تشکر از توجه ما, امیدواریم بزودی از نقطه نظرات مشخص شما درباره مطالب سایت استفاده نمائیم.
   لابد توجه دارید که این سایت به مباحث انواع کفپوش های ساختمانی اختصاص دارد. کفپوش ها بخش مهمی از دکوراسیون داخلی ساختمان محسوب میشوند.

 2. یخچال فروشگاهی می گوید

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

  1. مدیر سایت می گوید

   با سلام متقابل و تشکر از توجه و لطف شما,
   امیدواریم با ارائه نقطه نظر و نقدهای مشخص جنابعالی و سایر بینندگان محترم سایت, بتوانیم بیش از پیش در خدمت ارتقاء دانش عمومی در زمینه خرید, نصب و استفاده از انواع کفپوش های ساختمانی باشیم.

 3. طراحی سایت می گوید

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  1. مدیر سایت می گوید

   با سلام و تشکر از محبت و حسن نظر جنابعالی,
   همانگونه که تشویق باعث انگیزه و امید است, نقدها و راهنمائی های مشخص و مناسب نیز میتواند بما کمک تا راهی را که برگزیده ایم بهتر و جدی تر پی بگیریم.
   منتظر نقطه نظرات مشخص شما و سایر بینندگان محترم ” بهفرم کفپوش ” در زمینه مسائل فنی سایت و نیز شکل و مضمون یادداشتهای آن هستیم.

 4. sookhtegame.ir می گوید

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

  1. مدیر سایت می گوید

   با سلام و تشکر از محبت جنابعالی. امیدواریم بینندگان محترم چون شما با راهنمائی, نقدها و نظریاتشان بما کمک کنند تا بتوانیم در این شرایط دشوار چراغ سایت فنی و تخصصی ” بهفرم کفپوش ” را روشن نگهداریم.

 5. قاسمی می گوید

  سلام چند درصد چسب بتون و سیمان و پودر سنگ لازم است

  1. مدیر سایت می گوید

   ضمن سلام و تشکر از حسن اعتماد شما,
   در این مورد چند یادداشت در ” بهفرم کفپوش ” هست که با جستجوی عبارت ” زیرسازی کفپوش ” میتوانید یافته و مطالعه فرمائید. اما بطور خلاصه باید گفت که نوع ملات برای اصلاح زیرسازی رابطه مستقیم با میزان ناترازی کف فضای مورد نظر دارد.
   به این ترتیب مورد مصرف ملات ماسه و سیمان یا نرمه ( ملات پودر سنگ و سیمان ) متفاوت است. درباره نسبت چسب بتون و نحوه استفاده از آن هم میتوانید به اطلاعات روی دبه های چسب بتون مراجعه فرمائید.
   درباره مجموعه این مطالب, اطلاعات جامعی در یادداشتهای پیشگفته در سایت ” بهفرم کفپوش ” وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.