دو اشتباه رایج در زیرسازی کفپوش pvc
خانه » کفپوش PVC » روشهای نصب کفپوش PVC » دو اشتباه رایج در زیرسازی کفپوش pvc
دو اشتباه رایج در زیرسازی کفپوش pvc

دو اشتباه رایج در زیرسازی کفپوش pvc

 

چنانچه قبلا نیز در بخش ” درباره کفپوش pvc ” یادآور شده ایم, مصرف کفپوش pvc در ایران به ابتدای سالهای ۱۳۵۰ باز میگردد. لذا نصب این نوع کفپوش pvc هم سابقه طولانی داشته و هم اکنون ممکن است کسانی نصب کفپوش را بعنوان این حرفه برگزیده اند که این شغل پدری اشان بوده است.

ما اینجا تلاش میکنیم به دو اشتباه رایج در نصب کفپوش pvc که مربوط به زیرسازی است اشاره نمائیم.

نخستین اشتباه

آنست که تصور شود که اگر زیرکار کفپوش صاف باشد, نصب کفپوش pvc دیگر نیازی به زیرسازی ندارد. بهمین جهت برخی از نصاب ها در برخورد با  زیرکار موزائیک, سرامیک یا سنگ باشد نیازی به زیرسازی نمی بینند.

باید توجه نمود معمولا درز بین قطعات موزائیک, سرامیک و سنگ با ابعاد تایل کفپوش pvc ناهمخوان است. بهمین جهت اگر درزهای زیرکار بخوبی بتانه نشود, پس از گذشت مدتی از نصب کفپوش و تردد بر آن, درز زیرکار باصطلاح جا می اندازد و باعث میشود سطح کفپوش pvc بد ریخت شده و دیگر آن زیبائی نخست را نداشته باشد.

یکی از اشتباه های رایج عدم بتانه کاری درز سرامیک و سنگ قبل از نصب کفپوش است.

دومین اشتباه

دومین اشتباه رایج, استفاده از ترکیب پودر مِل و چسب چوب, بعنوان بتونه زیرسازی است. باید دانست که پایه ( یا حلال ) چسب چوب, آب می باشد و کف هر اطاق یا . . . بهرجهت در معرض رطوبت قرار دارد. لذا بجای این ترکیب, ما ترکیب مناسب پودرسنگ, سیمان و چسب بتن را برای زیرسازی و بتونه زیرکار پیشنهاد میکنیم.

بارندگی و رطوبت هوا در برخی فصول, از عوامل سرایت رطوبت به کف ساختمان ها می باشند.

با توجه به دانه بندی, بهتر است پودرسنگ را قبل از استفاده حتما الک نمائید. ضمنا بجهت صرفه جوئی در هزینه, بهتر است برای زیرسازی از سیمان سیاه استفاده شود.

بعد از آنکه پودرسنگ الک شده و سیمان خشک را بخوبی مخلوط نمودید, چسب بتنی را که قبلا در آب محلول شده کم کم به مخلوط اضافه نمائید تا بتانه یا ملات بیش از حد شُل یا سِفت نباشد.

برای مخلوط نمودن و نیز بتونه از کاردک های صافی استفاده نمائید که بهیچوجه جرم نگرفته باشند.

برای بتونه درزهای زیرکار حتما از کاردک های صاف و مناسب استفاده نمائید تا زیرکار کفپوش pvc کاملا همسطح باشد.

دیدگاه خود را وارد کنید