اهمیت آموزش در موفقیت مدیران رشته های دانش بنیان
خانه » برخی نکات آموزشی در زمینه مدیریت » اهمیت آموزش در موفقیت مدیران رشته های دانش بنیان
اهمیت آموزش در موفقیت مدیران رشته های دانش بنیان

اهمیت آموزش در موفقیت مدیران رشته های دانش بنیان

 

ظاهرا مدیریت در رشته های دانش بنیان نیازمند برخی معلومات و ویژگی هاست که شاید در دیگر رشته ها به آن اندازه مهم یا حیاتی نباشد. ساتیا نارایا نادلا از جمله این مدیران است که در سایه همین ویژگی موفق شد ظرف کمتر از ۵ سال ” . . . براي اولين بار از سال ۲۰۱۰ ( مایکروسافت را ) به شركتي ارزشمندتر از اپل تبديل نماید . . . “.

جالب است که بالمر پس از استعفاء نقش اساسی را در انتخاب و معرفی نادلا بعنوان جانشین خود در مایکروسافت داشته است.

” ساتيا نارايانا نادلا در سال ۱۹۶۷ در شهر حيدرآباد هندوستان به دنيا آمد. پدرش كارمند دولت بود و مادرش استاد زبان باستاني سانسكريت. او در نوجواني مي خواست يك بازيكن حرفه اي كريكت بشود . . .  اما متوجه شد كه استعداد ورزشي او به اندازه علاقه اش به علوم و تكنولوژي نبود. به اين ترتيب . . . در سال ۱۹۸۸ مدرك كارشناسي خود را در رشته مهندسي الكترونيك از موسسه تكنولوژي مانيپال گرفت . . .  اما آنجا در هند، آنها برنامه درسي واقعي براي علوم كامپيوتري نداشتند و به همين دليل او به آمريكا رفت تا در دانشگاه ويسكانسين ميلواكي تحصيل كند. ( او ) در سال ۱۹۹۰ . . . فارغ التحصيل ( شد ) . . . و در سال ۱۹۹۲ به مایکروسافت پیوست “. نادلا بالاخره در سال ۲۰۱۴ بعد از طی مدارج رشد در سمت های گوناگون فنی در این شرکت بعنوان مدیرعامل جانشین بالمر شد.

نادلا در همان ابتدا که بعنوان مدیرعامل مايكروسافت انتخاب شد ” . . . ايميلي براي كارمندان شرکت فرستاد و درباره خودش توضيحاتي به آنها داد: من ۴۶ ساله ام. بيست و دو سال است كه ازدواج كردم و سه فرزند دارم. آنهايي كه من را مي شناسند، معتقدند كه من بسيار كنجكاو و تشنه يادگيري هستم. آنقدر كتاب مي خرم كه نمي رسم همه آنها را بخوانم و هميشه در دوره هاي آموزشي آنلاين مختلفي شركت مي كنم؛ چون معتقدم كه اگر چيزهاي جديد را ياد نگيري، از انجام كارهاي بزرگ و مفيد باز مي ماني. ”

آنچه در بالا آمد بخشهائی از یادداشت خواندنی با عنوان ” ساتيا نادلا، مديري كنجكاو و تشنه يادگيري ” می باشد که در صفجه ۲۶ روزنامه ” دنیای اقتصاد ”  مورخ ۱۷ آذر ۹۷ بچاپ رسیده است.

دیدگاه خود را وارد کنید