کفپوش مناسب برای سیستم گرمایش از کف
خانه » کفپوش PVC » روشهای نصب کفپوش PVC » کفپوش مناسب برای سیستم گرمایش از کف
کفپوش مناسب برای سیستم گرمایش از کف

کفپوش مناسب برای سیستم گرمایش از کف

خواننده محترمی بنام ” علی ” از طریق gmaıl سایت سوالی داشتند که بجهت اهمیت متن کامل پرسش و پاسخ ما برای اطلاع دیگر خوانندگان سایت عینا منتشر میشود :

سوال :

سلام

ایا کفپوش pvc  برای مکان های با سیستم گرمایش از کف مناسب است ؟ اگر که هست به چه شکل و با چه متریالی بهتر است استفاده شود ؟

      نمونه اجرای لوله کشی گرمایش از کف

پاسخ :

با سلام متقابل.

سیستم گرمایش از کف نیازمند تامین دسترسی و بازبینی های دوره ای است تا بدینوسیله هرگونه نشتی و مشکل در اتصالات و . . . بموقع اصلاح گردد. بدین لحاظ برای چنین کف هائی استفاده از کفپوش های چسبی را توصیه نمی کنیم.

ضمنا چسب فوری و چسب های خمیری در مقابل گرما مقاومت خود را از دست میدهند. بنابراین استفاده از کفپوش های pvc که توسط اینگونه چسب ها نصب میشوند مناسب کف هائی نیستند که مجهز به سیستم گرمایش از کف می باشند.

ضمنا یکی از مهمترین اهداف استفاده از کفپوش pvc, پارکت چوبی و لمینیت بجز زیبائی, بهره گیری از مزایای عایق حرارت بودن آنست. لذا استفاده از این کفپوش ها مانع انتقال آسان حرارت از کف میشود.

    نمونه جزئیات اجرای پوشش روی گرمایش از کف

با توجه به مجموعه آنچه بعرض رسید پیشنهاد ما استفاده از سرامیک های جدیدی است که با انواع طرح چوب تولید شده و دربازار موجود است. به این ترتیب هم زیبائی خاص چوب و انتقال مناسب حرارت را خواهید داشت. بهتر است در موقع نصب سرامیک در فواصل معین بجای فیکس کردن, بدون نیاز به بنائی امکان بازدید  هر از گاه زیر کف را در نظر داشته باشید.

موفق و پیروز باشید.

 1. زهرا صحرايي گفت:

  سلام خسته نباشيد ما حدود يك سال پيش از كفپوش pvc فونيكس براي خونه استفاده كرديم و شوفاژ هم، همزمان استفاده كرديم و حدود دو هفته بعد كفپوش باد كرد و بعضي قسمت ها كاملا كنده شد. سوالم اينه كه راهي هست كه بشه قسمت هاي كنده شده رو چسبوند كه تا دو سال ديگه بشه استفاده كرد؟؟ ممنون

  • hamed گفت:

   با سلام متقابل و ضمن تشکر ازاعتماد شما, اگر عکسهای روشنی از موارد پیوست کنید بهتر میتوان در اینباره اظهار نظر کرد. حتما در این مدت با تزئیناتی که کفپوش را ارائه و نصب کرده صحبت کرده اید. متاسفیم که پاسخ و عملکرد ایشان نتوانسته مشکل را حل و رضایت شما را جلب نماید.
   اما بلند شدن نه همه, بلکه بخشهائی از کفپوش میتواند دلائل مختلفی داشته باشد. قبل از هر چیز باید دید نصب کفپوش با کدام چسب ( خمیری یا صنعتی ) صورت گرفته است. ممکن است مشکل مربوط به رطوبت زیرِکار مربوط باشد. در هر صورت تنها راه اطلاع از مشکل و برطرف کردن آن جمع کردن بخشی از کفپوش هائی می باشد که بلند شده است. اگر زیرسازی و نصب بشکل اصولی و فنی صورت گیرد, حتما کفپوش PVC حداقل ۳ سال قابل استفاده است.

دیدگاه خود را وارد کنید